O PlatforMAAT 

 

(Platforma bez fiktivní právní subjektivity provozovaná na bázi členství pod bytostnou odpovědností Mgr. Daniely Šenarové, jejíž členové jsou lidské bytosti, kteří chtějí, nebo již proměňují současné  prostředí a vztahy svým vlastním osobním příkladem (tj. skrze vlastní férové, spravedlivé a lidské jednání v konkrétních situacích a vztazích, ve kterých se ocitají).

PlatforMAAT

Universální platforma podporující přirozené lidství, holistické (zdrojové) právo a spravedlnost včetně harmonického tvoření v jednotě s vlastní bytostnou podstatou a v souladu a ve prospěch Celku 

Základy platné pro všechny členy, na kterých byla stvořena, stojí a rozvíjí se tato platforma

1. Dobrovolné členství v platformě podporující "přirozené lidství" a "holistické právo a spravedlnost" respektující legitimní právo v prostředí, ve kterém členové reálně žijí

1. Universální společenství lidí (PlatforMAAT) se formuje a vzniká jako dobrovolné hnutí svébytných lidských jedinců, kteří uznávají a respektují “přirozené lidství každého člověka” včetně jeho svébytné vrozené vůle autonomně a v souladu s lidskou důstojností tvořit a rozhodovat o bytostných otázkách svého bytí v prostředí, ve kterém žije.

Lidské bytosti (kteří aktivně podporují, rozvíjejí a chrání svoje “přirozené lidství” a kteří se sdružují v platformě) disponují plnou mezinárodní subjektivitou a právní osobností.

Jsou zastánci přirozené lidské existence a bytí v souladu s holistickým svrchovaným právem a přirozenou spravedlností Celku a jejích principů = konů tvoření (které jsou jednotné pro všechny bytosti, které jsou jeho bytostnou součástí), neboť v jejich souladu je udržována v Celku bytostná jednota a rovnováha (harmonie).

Z tohoto důvodu se zasazují, aby “přirozené lidství”, stejně jako tyto věčné, universální holistické principy (fungující jednotně spravedlivě v Celku) byly všemi respektovány, a to i při tvorbě a aplikaci světského práva a jeho pravidel (zákonů).

2. Bytostná odpovědnost vymezená v souvislosti s reálným fungováním platformy

PlatforMAAT je celospolečenský projekt sjednocující a sdružující lidi do platformy na bázi jejich universální kvality, kterou je vrozené “přirozené lidství”.

Projekt je založen a existuje bez fiktivní právní subjektivity, tj. za konkrétní jednání bytostně odpovídá každý člen platformy (sám za sebe).

Za vytvoření, provoz a reálné fungování  této platformy ke svému záměru (aby podporovala “přirozené lidství” a fakticky sloužila ve prospěch Celku), odpovídá, jako její tvůrkyně, (Mgr. Daniela Šenarová).

3. Kdo se může stát legitimním členem platformy

Platforma sdružuje a jejím členem se může stát – ze své skutečné podstaty – jen živoucí lidské bytosti.

Členem se nemůže stát žádná fiktivní právnická osoba, nebo jejich sdružení bez právní subjektivity, které ve skutečnosti neexistují a jsou vytvořeny pouze jako “formální nástroje těch, které tyto nástroje sloužící k nějakému konkrétnímu účelu řídí a ovládají “. Fiktivní právnické osoby či korporace mající falešnou právní odpovědnost jsou pouhé právní konstrukty, fikce a označení vytvořené myšlením z oddělené mysli/ega od Celku.

Pouze živoucí bytosti, tedy i lidští jedinci (lidé), jsou nositelé a disponují skutečným vědomím, tvořivým duchem a celistvou bytostnou podstatou propojenou s Celkem (což jim umožňuje ztělesňovat svébytně záměry, svoje vědomí a vůli skrze vlastní rozhodnutí a chování), za které i nesou ve vztahu k Celku “bytostnou odpovědnost” za své škodlivé činy vůči Celku a jejich nápravu = vyrovnání (čemuž slouží svrchovaná holistická spravedlnost fungující na jednotných universálně spravedlivých principech – konech zachovávající harmonii v Celku/Holosu).

4. Legitimní zastupování konkrétních zájmů členů a jejich skupin, forma zmocnění a jeho meze)

Členové platformy mohou mezi sebou tvořit a dále se v rámci platformy sdružovat – podle konkrétních potřeb a zájmů – “do skupin”, potažmo si v těchto skupinách zvolit a písemnou plnou mocí právně “zplnomocnit” pro prosazování svých legitimních potřeb a zájmů své konkrétní zástupce.

Tito zástupci reprezentují členy skupiny a prakticky vykonávají konkrétní vůli, rozhodnutí a společné zájmy svých členů ve skupině, kteří si je hlasováním (nadpolovičními hlasy všech členů skupiny) zvolili.

Zástupce skupin pracují ve prospěch svých členů ve skupině (i) pod svojí bytostnou odpovědností, zpravidla za (ii) základní odměnu kryjící jejich reálné náklady a provednou práci pro skupinu, jakož i (iii) v rámci  konkrétních mezí jejich kompetence legitimně zastupovat, popř. legálně jednat za danou skupinu podle svého  zmocnění.

Přirozené lidství 

Základní východiska přirozeného lidství a výchozí právní premisy pro jeho podporu a ochranu 

1. Závazek podporovat, rozvíjet a chránit "Přirozeného lidství"

V platformě se sdružují lidé (živé bytosti) na universální bázi, která všechny spojuje do Celku, a tím je jejich VROZENÉ PŘIROZENÉ LIDSTVÍ (tj. láska k naší jednotné universální bytostné podstatě, se kterou se pojí i vrozená lidská důstojnost a s ní spojená přirozená všeobecná lidská práva, jejichž jednotný universální rozsah shrnuje VDLP). Sdružují se zde i proto, aby za sebe či společně s ostatními členy, podporovali, chránili a šířili přirozené lidství a jeho hodnoty a kvality včetně plného rozsahu lidských práv podle mezinárodní Všeobecné Deklaraci lidských práv (VDLP).

2. Charakteristika "přirozeného lidství"

Přirozené (vrozené) lidství tvořené jednotou/integritou vědomí ducha-duše-těla se odlišuje od falešného zvráceného lidství (podmíněné představy, co má člověk řádně splňovat, aby byl lidský a jako člověk pro druhé přijatelný) tím, že staví na vlastní autoritě (každý člověk je svým vlastním pánem).

Přirozené lidství se spojuje s universálními kvalitami bytostné podstaty člověka a jeho uvědomováním, vnímáním a uměním (praktickými schopnostmi a dovednostmi, zdatností, nikoliv lidskou myslí/myšlením/chytrostí). Je věčné a jeho existence nezávisí na plnění či neplnění podmínek, ani vnějších okolnostech (je nepodmíněné). Z jeho podstaty vychází i vrozená přirozená práva, která jsou (narozdíl od těch uměle vynucovaných a vznikajících z rozhodnutí umělých autorit) existenčně zcela nezávislá a náleží každé lidské bytosti rovnocenně a nelze je žádným jedincem legitimně udělovat, ani odebírat (jako privilegia a oprávnění), protože vychází ze stvoření a zrození člověka.

3. Mezinárodní závazek všech členů Charty OSN podporovat a chránit "přirozené lidství"

Každý lidský jedinec disponuje vlastní přirozenou právní subjektivitou, a to i na mezinárodní úrovni.

Podle mezinárodního práva má každý jedinec mimo jiné legitimní právo vlastními silami, jednotlivě či společně s jinými, prosazovat podporu a ochranu přirozených lidských práv, jakož  i jejich uplatňování, a to  v plném rozsahu uvedeném  ve VDLP, kterou jsou všichni členové Charty OSN povinni respektovat a řádně dodržovat vůči všem lidem pod svojí jurisdikcí.

4. Mezinárodní závazek všech jedinců respektovat přirozené lidství včetně přirozených práv v plném rozsahu dle VDLP

4. Žádný lidský jedinec, který se nechce zpronevěřovat vlastnímu lidství a svrchovanému universálnímu holistickému právu, nemá jakékoliv legitimní právo, ani legální oprávnění, aby  jednotné “přirozené  lidství”, (opírající se o lidskou důstojnost a s ní spojená všeobecná přirozená práva všeobecně uznaná ve VDLP z roku 1947), z jakéhokoliv svého postavení, funkce či role ve společnosti nerespektoval, obcházel, omezoval, porušoval, potláčel či poškozoval “přirozené lidství”, popř. jej považoval za nějakou “výsadu či privilegium vyvolených”, kterou lze skrze legislativní zákon udělit či odebrat, popř. podmiňovat určitými podmínkami, které nevycházejí ze VDLP.

5. Rozšiřování lidských práv lze jen nad rámec VDLP, která je základním standardem (nelze je krátit a omezovat)

Jakékoliv oprávnění, výhody či výsady poskytované druhým jedincům lze udělovat jen nad rámec všeobecně uznaného rámce přirozených práv deklarovaných ve VDLP. Neboť tento rozsah je “minimálním standardem”, který nelze legitimně nijak omezovat, snižovat, ani odstraňovat skrze jejich opak (přeměnu v povinnosti), popř. je podmiňovat výměnou za poskytnutí určitého dočasného prospěchu či výhody.

6. Povinnost členů OSN respektovat zásady Charty OSN a implemetovat přirozená práva dle VDLP do své vnitrostání legislativy

Státy, které jsou členy Charty OSN, potažmo všechny orgány a organizace vzniklé z jejich jurisdikce, jsou povinny “přirozené lidství” v duchu dodržování mezinárodního práva řádně chránit, respektovat, prakticky dodržovat a implementovat do svojí vnitřní legislativy, opatření a praktického výkonu své činnosti (a tím ho rozšiřovat).

7. Porušování Charty OSN a VDLP členy OSN, NATO i EU

Současná OSN i její členové (mezi které patří i ČR) porušují při prosazování svých zájmů, klíčové hodnoty a kvality “přirozeného lidství” v duchu Charty OSN včetně všeobecných přirozených lidských práv v rozsahu dle VDLP, neboť nerespektují “lidskou důstojnost a plný rozměr VDLP.

Chartu OSN a VDLP porušují rovněž členové EU i NATO, kteří jsou současně členové OSN (EU samotná není členem Charty OSN, jen pozorovatelem, proto legislativu OSN klidně sama porušuje).

8. Důsledky porušování Charty OSN a VDLP

Ten, kdo porušuje vlastní legislativu, ztrácí přirozeně i svojí legitimní autoritu vlastní legislativu vytvářet, potažmo vynucovat její plnění po druhých.

Přirozená práva dle VDLP patří pouze živoucím jedincům, nikoliv právnickým osobám a fikcím, proto je nemohou legitimně vykonávat. 

Chartu OSN a VDLP musí dle  mezinárodního práva plnit nejen její členové (národy a jejich státy), ale jednotlivci – lidé – tvořící tyto národy, kteří mají primární bytostnou odpovědnost naplňování hodnot přirozenho lidství.

9. Skutečný záměr a podstata spravedlnosti a práva

Záměrem a podstatou práva je fungovat jako “nástroj” pro výkon  holistické spravedlnosti, která slouží k udržování harmonie v každém  společenství. (Spravedlnost nepodporuje ty, kteří právo (jeho tvorbu a aplikaci) v rozporu s její podstatou prakticky ve prospěch udržování harmonie v Celku nepoužívají, využívají či zneužívají pro účelové prosazování svých zájmů na úkor či ke škodě ostatních).

O co se holistická cesta “přirozeného lidství” realisticky i právně opírá? 

(MINULOST) PLNÉ UVĚDOMĚNÍ A PŘIJETÍ SELHÁNÍ LIDÍ JAKO CELKU PŘI REALIZACi CÍLE LIDSTVÍ, který byl vytyčen v roce 1947 ve VDLP

Představitelé států Charty OSN (mezi kterými jsou i všechny státy EU i ČR) prokazatelně selhali v reálném naplňování NEJVYŠŠÍHO CÍLE LIDSTVA JAKO CELKU (který byl přijat, jako společný mezinárodní závazek pro všechny jednotlivce, národy, státy i všechny orgány společnosti, a je jasně formulován ve Všeobecné deklaraci lidských práv a svobod (VDLP).

Neblahý úděl lidí, potažmo národů spočívá v tom, že nezodpovědně odevzdali a odevzdávají svůj osud do rukou svých představitelů, a tím jim fakticky umožnili a stále dovolují, aby prosazovali zájmy, cíle a pravidla, jež “přirozené lidství” v jeho plném rozsahu legislativně nectí, omezuje a potláčí.

Namísto, aby v rámci uložených povinností implementovali do své legislativy řádnou podporu a ochranu “přirozeného lidství” v jeho plném rozsahu, jeho skutečný rozsah naopak omezili, obešli a podmínili nedovoleným způsobem, čímž reálnému rozvoji a rozkvětu lidství zabránili či ho zbrzdili. Ačkoliv jeho šíření měly napomáhat pomocí vnitrostátních i mezinárodních opatření  (jak jim bylo tehdejším OSN uloženo).

(PŘÍTOMNOST) Příjetí a Převzetí plné odpovědnosti každým jedincem za úpadek PŘIROZENÉHO LIDSTVÍ, které se stalo v důsledku legislativního OMEZENÍ či ZMENŠENÍ skutečného ROZSAHU VŠEOBECNĚ UZNANÝCH VROZENÝCH LIDSKÝCH PRÁV na jejich základ ve státech EU i ČR

V dnešní době se stává nevyhnutelností, aby otázku či osud “přirozeného lidství” převzal v souladu s mezinárodním závazkem do svých rukou primárně každý lidský jedinec, a to spolu s osobní odpovědností za tento současný stav, ve kterém se lidé nacházejí.

Neboť, každý lidský jedinec je bytostně odpovědný za přirozenou ochranu, uchovávání a rozkvět svého “vrozeného lidství”, a to cestou, kterou neškodí sobě a jiným bytostem, které jsou s ním také součástí Celku.

(BUdoucnost) Převzetí osobní plné odpovědnosti za další vývoj lidstva jako celku skrze vědomý rozvoj přirozeného lidství v duchu Všeobecné deklarace lidských práv přijaté CHartou OSN

Vedle toho je třeba, aby každý, sám za sebe, převzal osobní odpovědnost i za nápravu tohoto stavu a začal se bytostnou otázkou zachování a rozvoje svého “přirozeného lidství” aktivně zajímat. 

Platforma, resp. její členové, přebírají (jako štafetu) od svých předků vytyčený nejvyšší cíl či úkol do svých rukou včetně odpovědnosti za jeho skutečné naplňování do stavu, kdy se “přirozené lidství” opět stane primární hodnotou, a to každého z nás i naší vlasti, ve které žijeme.

Za účelem naplňování tohoto cíle nás vede nejen naše universální bytostná podstata a řád opírající se o svrchované, holistické právo a jednotné principy, na kterých funguje holistická spravedlnost. Neboť v tomto přirozeném řádu je zachování a rozkvět “přirozeného lidství” primárním zájmem i hodnotou, kterou může každý z nás přinést ve prospěch Celku.

Lidstvo čeká cesta rozkvětu “přirozeného lidství”. Pro tento rozkvět však potřebujeme naladit prostředí a podmínky, které tento rozkvět podpoří a nebude ho brzdit. 

Proto jsem vytvořila i tuto platformu, která se “obrozování přirozeného lidství a jeho rozkvětu” podle svrchovaného holistického práva a jeho principů bude věnovat.

Všeobecná deklarace lidských práv

S tímto cílem je v plném souladu i společný cíl všech národů a států deklarovaný ve Všeobecné deklaraci lidských práv vyhlášená 10.12.1948 Valným shromážděním OSN, která spočívá:

“Každý jednotlivec a každý orgán společnosti maje tuto Deklaraci na mysli, se snaží vyučováním a výchovou rozšířit úctu k lidské důstojnosti člověka a jeho všeobecným přirozeným právům a svobodám a zajistit postupnými opatřeními vnitrostáními i mezinárodními jejich všeobecné a účinné uznávání a zachovávání jak mezi lidem členských států OSN, tak i mezi lidmi  žijícím na území, jež jsou pod jejich pravomocí”.

Nic ve Všeobecné deklaraci nemůže být podle jejího čl. 30 vykládáno tak, jež by dávalo kterémukoliv státu, skupině či osobě jakékoliv právo vyvíjet činnost nebo se dopouštět činů, které by směřovaly k potláčení některého z práv či svobod v dané deklaraci uvedených.

Klíčové universální hodnoty a kvality lidství, které se propojují
s jedinečnou kvalitou universální bytostné podstaty každého člověka
 

1. SVÉBYTNOST A DOBROVOLNOST

Principiální svoboda/dobro-volnost tvoření při dodržování universálního řádu Bytí a jeho konů=principů se kterou se pojí druhá strana mince a polarity, a to vlastní odpovědnost za své Bytí pro případ porušování universálního řádu a nepřebírání řešení škodlivých a nepříznivých důsledků na sebe, za které jsou odpovědní jiní jedinci.

2. LIDSKÁ DŮSTOJNOST A SVOBODNÁ VŮLE SE ROZHODOVAT

S lidskou důstojností a svobodnou vůlí při rozhodování se pojí přirozené právo lidské bytosti projevovat se podle svého vědomí a svědomí, jakož i právo na vlastní svobodnou volbu či rozhodnutí ve vztahu k sobě a svému Bytí, projevení souhlasu či nesouhlasu, popř. i zdržení se hlasování při současném nesení odpovědnosti za tuto svoji volbu/rozhodnutí.

3. SOBĚSTAČNOST A ZDRAVÁ NEZÁVISLOST A AUTONOMIE

Se soběstačností a zdravou nezávislostí se pojí přirozené právo požadovat i umožňovat rovnocenně sobě i druhým lidským bytostem, aby si život vedli a tvořili v souladu se sebou a svým Bytím bez manipulace s jejich vůlí, vynucování souhlasu a rozhodování namísto nich (tj. bez jejich legitimního vědomého dobrovolně daného souhlasu) a tvořit za sebe nezávisle způsobem, který navozuje také nezávislost v daném vztahu, který neprobíhá na ničí úkor, neubližuje a neškodí sobě nebo druhým.

4. VROZENÁ ROVNOCENNOST A ROVNOPRÁVNOST

Vrozená universální rovnost lidí z pohledu jejich celistvé bytostné a autonomní podstaty včetně přirozených a nezcizitelných práv náleží každému lidskému jedinci bez jakékoliv diskriminace a jejich podmiňování a omezování, jakožto členovi jedné lidské rodiny (lidstva), ke kterému nesmí legitimně docházet bez jejich přímého a vědomého souhlasu.

5. RESPEKTOVÁNÍ REALIZOVANÉHO POTENCIÁLU VE FORMĚ SCHOPNOSTÍ A DOVEDNOSTÍ

Respektování pravdivého realizovaného duchovního potenciálu člověka  a jeho darů ve formě jeho ctností, vlastností, schopností a dovedností je rozhodným základem pro uzavírání dohod o jejich využití a funkcích v rámci klubu, potažmo pro plnění funkcí klubu v rámci lidského společenství. Každý člen má přirozené právo prospěšně rozvíjet své vrozené dary do ctností, vlastností, schopností a dovedností a uplatňovat je ve prospěch klubu a jeho členů. 

6. VĚDOMĚ TVOŘIT HARMONII, TJ. TVOŘIT V SOULADU S PŘIROZENÝM UNIVERSÁLNÍM ŘÁDEM BYTÍ CELKU A JEHO JEDNOTNÝMI PRINCIPY

S lidskou důstojností a svobodnou vůlí při rozhodování se pojí přirozené právo lidské bytosti projevovat se podle svého vědomí a svědomí, které zahrnuje i přirozené právo na vlastní svobodné projevení svého rozhodnutí a určitého výběru = volby, která je v souladu s jeho celistvou bytostnou podstatou tvořené duchem-duší-tělem), jež se může projevovat výslovným souhlasem či nesouhlasem, popř. i zdržením se hlasování při současném nesení bytostné odpovědnosti za tuto svoji učiněnou volbu/rozhodnutí a její vědomé ztělesnění (tvoření). Každý člověk je přirozeně ze své bytostné podstaty “autonomní”, tj. jeho vědomí tvoří nezávisle na ostatních bytostech podle svých vlastních pravidel) s tím, že může “harmonicky” svébytně tvořit bez omezování, pokud druhým bytostem v rámci Celku vědomě či nevědomě neubližuje a neškodí. Při svém tvoření je skrze vědomí Celku usměrňován či omezen toliko vědomým respektováním a dodržováním “jednotných universálních principů (jednoty, rovnováhy, legitimity)”, na kterých funguje i “universální holistická spravedlnost.

Copyright © 2024 Divi. All Rights Reserved.